B 12 eksikliğinin tüm belirtileri mevcut bende ve kan tahlili yaptırdım?

B 12 eksikliğinin tüm belirtileri mevcut bende ve kan tahlili yaptırdım sağlık ocağında. sonuçlar şöyle : sonuc degeri:213.7 referans aralığı 192-663. TSH sonuc degeri (H) 9.91 referans aralığı: 0.27-4.2 bunlar normal demek mi oluyor. Peki ben yinede B12 vitamin hapı kullansam ne olur ?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Bu sonuçlar tiroid bezinizde hastalık olduğunun göstergesi  olabilir. İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor. B 12 ise normal çımış  TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi