Babam hepatit c hastası anti hcv pozitif hcv rna negatif hocam sorum hepatit c tedaviyle temizlenirmi yani negatife döner mi?

Babam  hepatit c hastası anti hcv pozitif hcv rna negatif hocam sorum hepatit c tedaviyle temizlenirmi yani negatife dönermi

Tahlil.com Cevabı : Anti HCV pozitif iken, HCV RNA negatif çıkması çok iyi. Bazı durumlarda yalancı pozitif olarak da HCV pozitifliği görülebilir.Bir enfeksiyon hastalıkları ve/veya gastroenteroloji uzmanına danışmanızda yarar var.