bebeğimin kakası yeşil ve az miktarda kanlıydı

ebeğimin kakası yeşil ve az miktarda kanlıydı kaka tahlilinde amip ve parazit yumurtasına rastlanmadı ama kaka yapalı 1 saat olmuştu. doktor gaita kültürü istedi ancak daha veremedik. gaita kültürü ne gibi durumlarda yapılır? önemli bir durum olabilirmi acaba? teşekkür ederim...

Tahlil.com Cevabı : Gaita kültürü, varsa bakteriyel kökenli enfeksiyon varlığını ortaya çıkarmak için yapılır.