Bel cevresi kalınlığı nedenı ile doktora başvurdum. yapılan şeker yüklemesinde glukoz yüksek çıktı

 Doktor bey, 28 yaşıdayım bel cevresi kalınlığı nedenı ile doktora başvurdum. yapılan şeker yüklemesinde açlıkglikoz: 120 referans(90,110) 60dk.:230 120dk:175 180dk:79 240dk :82insulinaçlık:16,3 120dk:132 180dk:18,5 şimdi ben seker hastası mıyım yoksa insulın direncim mi var

Tahlil.com Cevabı : Değerleriniz normal değil, metabolik sendrom denilen ve şeker hastalığının habercisi bir durumunuz da olabilir. Glukoz değeriniz de yüksek, bu da aslında diabet bulgusudur.Endokrinoloji bölümüne başvurmalısınız.