Benim tiroidle ilgili teşhisim haşimoto. Şu an 33 haftalık hamileyim. Son yaptırdığım test sonuçlarına göre FT3-2,29 FT4-1,21 TSH-3,047. Levitronu günde bir tam bir çeyrek kullanıyorum. Sizce aynı devam mı etmeliyim, artırmalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte TSH hedefi 2.5 dir. Sizin gibi TSH’sı 3 olan gebelerde ilaç dozunu artırmak daha iyi olur. Levotironu hergün 1×1.5 kullansanız daha iyi olur…