Beta hcg değeri gebelik dışında hangi durumlarda artar?

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG tetsi kadınlarda sadece gebelik de yüksek çıkmaz.Başka durumlarda da Beta HCG değerlerinde yükseklik olabilmektedir.
Beta HCG Testi Kadınlarda gebelik dışında Mol hidatiform hastalığı, Koryo karsinom hastalığı, yumurtalıkların (overin)  germ hücreli tümörlerinde yüksek çıkabilir.Ayrıca erkeklerde de  testis tümörü olan erkeklerde yüksek çıkabilmektedir.