Bhcg değerim 3000 çıktı.Doktor keseyi ancak vajinal muayene ile görebildi.Kese boyutu 0.56 cm dedi. Düşük tehlikesi var devamlı kanamam var.

Merhaba, son adet tarihim 31 Ocak. En son 20 Şubatta eşimle birlikte oldum.27 Şubatta bhcg değerim 3.7 çıktı.20 Martta 3000 çıktı. Doktor keseyi ancak vajinal muayene ile görebildi.Kese boyutu 0.56 cm dedi. Düşük tehlikesi var devamlı kanamam var.Kesede küçük ters giden bir şeyler mi var yoksa endişe etmek için çok mu erken?Son adet tarihime göre daha büyük olması gerekmez mi?

Tahlil.com Cevabı : Son bhcg değerinizi göre tahmini olarak 5 haftalık hamile olduğunuz görülüyor.Gebelik hesaplaması son adet tarihi itibariyle hesaplanıyor ancak son adet tarihinizden sonra birlikteliğiniz olduğuna göre gebelik haftanız normal gibi görünüyor.
İlk haftalarda kese küçük olduğu için vajinal muayene ile bakılır. ilerleyen haftalarda bu şekilde muayene olmayacaksınız.
Kesede ters giden bir şeylerin olup olmadığını ultrason muayenenizi yapan doktorunuz söyleyebilir.Ancak kanamanız yerleşme kanaması da olabilir eğer kanamanız çok fazla değilse.Endişe etmeyin.Stres gebeliği olumsuz etkiler. Bol bol istirahat edin ve sakıncalı hareketlerden kaçının.
Kabızlığınız var ise tuvaletinizi yaparken ıkınmayın ve karın ağrınız olursa sıcak su torbası veya benzeri şeyler ile sıcak uygulamak gibi bir hataya düşmeyin. Bu durumlar kanamayı arttırabilir.

Gebelik haftanızı hesaplamak için sitemizde bulunan gebematiği kolaylıkla kullanabilirsiniz.