Bhcg değerim 890 çıktı,aradan 8 gün geçti 1119 oldu,iki gün sonra tekrar kan verdim 1102 çıktı sizce bu ne demek ? Kimyasal gebelik için bu değerler normal

Merhabalar, 2 Martta beta hcg değerim 890 çıktı,aradan 8 gün geçti 1119 oldu,iki gün sonra tekrar kan verdim 1102 çıktı sizce bu ne demek ? Kimyasal gebelik için bu değerler normal mi yoksa fazlaca yüksek mi?

Tahlil.com Cevabı : Bhcg değerinin hızla yükselmesi gebeliğin olduğunu gösteren ilk bulgudur. Kesin olarak  ise ultrasonda kesenin görünmesi gerekmektedir.Son iki değeriniz de tahmini 5 haftalık gebe olduğunuzu gösteriyor fakat. son değerinizde doğru yazdıysanız eğer bir düşüş görülüyor. Biyokimyasal gebelikte kanama olmadan bhcg değerinde hızla düşüş olur.Ve kese oluşumu olmaz.Bir kadın doğum doktoru tarafından takip edilmenizde ve bhcg tahlilinin tekrarlanmasında fayda vardır.