'Bilateral periventriküler derin beyaz cevherde birkaç hiperintens odak(iskemi gliotik?) ve sol tempağızdan lobda 8*6 mm boyutlu kistik alan (perivasküler boşluk)

Annemin yaşı 65.Şikayeti baş dönmesi..Nörolog,beyin mr. istedi. Sonuçta "Bilateral periventriküler derin beyaz cevherde birkaç hiperintens odak(iskemi gliotik?) ve sol tempağızdan lobda 8*6 mm boyutlu kistik alan (perivasküler boşluk alanı?) zlenmiştir. yazıyor. Diğer bulgular normalmiş. Sonuç kötü mü?

Tahlil.com Cevabı :

Hayır, ileri yaşta olabilecek bulgulardır, muayene bulguları ile birlikte değerlendirilmelidir..