Bir kaç gün önce evde test yaptım silik çıktı. Dün kan testi yaptırdım beta hcg 98,4 Çıktı. Sizce hamile miyim ve hormon katlanır mı yoksa çok mu düşük?

Merhaba, öncelikle belirtmek istiyorum ben pkoluyum. Son adet günümün ilk günü 6 Mayıs dı. Bir kaç gün önce evde test yaptım silik çıktı. Dün kan testi yaptırdım beta hcg 98,4 Çıktı. Sizce hamile miyim ve hormon katlanır mı yoksa çok mu düşük?

Tahlil.com Cevabı : Yazmış olduğunuz değere göre tahmini olarak 4 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak gebelik haftasını kesin olarak belirleyecek olan durum ultrasonda kesenin görüntülenmesi ile olacaktır.Normal gebelikte bu değer hızla artış gösterir.Gebelik haftasına göre değeriniz normal.Asıl önemli olan tekrar testlerinde bu değerin beklenen artışı göstermesidir.Bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.
Gebelik haftanızı hesaplamak için sitemizde bulunan gebematiği kullanabilirsiniz.