Bir tanıdığımız siroz hastası kan değerleri platelet seviyesi 93 çıkmış referans 150-450 ama biz verdiği ilaçlara baktık plavix antitrombotik vermiş hasta bırak

Bir tanıdığımız siroz hastası kan değerleri platelet seviyesi 93 çıkmış referans 150-450 ama biz verdiği ilaçlara baktık plavix antitrombotik vermiş hasta bırakmak istiyor ilacı acaba yanlış mı yapar doktor neden vermiş olabilir hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı :

Buradan uyarız asla doktorunuzun önerisi dışında tedavi bırakılmamalıdır.

Evet PLT değeri düşük ancak hastalığına bağlıda bu durum gelişebilir.Ancak PLT seviyesi panik olacak kadar da düşük değil.