Biyokimya testinde glukoz :103 ref aral:74-106 risk altında mıyım ?

Tahlil.com Cevabı : Ailenizde diabet hastalığı var, kilo probleminiz var ise tokluk kan şekeriniz ile birlikte endokrinoloji tarafından değerlendirilmelidir..

a******** :

İyi günler. Açlık kan tahlili sonuçlarımdaki glukoz ve insülin değerleri, glukoz:92(aralık 74-106) insülin:5.6(aralık 1.9-23). Tahlilde normal değerler içerisinde görünüyor. Fakat tok kan tahlilinde glukoz:113 insülin:43.2 çıktı.Hangi muhtemel hastalığın sebebi olabilir? Teşekkürler,iyi günler.

Cevap:

Raporda belirtilen referans değerleri de vermelisiniz.Bu konuda sitemizde soru sorma aşamasında sürekli uyarılarda bulunuyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.