BİYOKİMYA+HORMON TRİGLİSERİD (otoarkadanizör) 58 mg/dL AST (otoarkadanizör) 38 U/L ANTİ TPO 399 IUMl TSH 8,41 ug/ml HDL KOLESTEROL (otoarkadanizör) 77,5 mg/dL HE

Merhaba 54 yaşındayım sigarayı 1 yıl önce bıraktım, hipotrioid ve tansiyon hastasıyım. Detaylı kan tahlilinde normal dışı çıkan değerlerimi yazıyorum, yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler,BİYOKİMYA+HORMONTRİGLİSERİD (otoanalizör) 58 mg/dLAST (otoanalizör) 38 U/LANTİ TPO 399 IUMlTSH 8,41 ug/mlHDL KOLESTEROL (otoanalizör) 77,5 mg/dLHEMOGRAMMCHC 32,6 g/dLPct 0,164 %

Tahlil.com Cevabı :

Haşimato Tiro,idit ve buna bağlı hipertireoidiniz var ve kontrol altında değil. İlacınızın dozunu arttırmanız lazım. Ek olarak B12 eksikliği ve folik asit eksikliğiniz olabilir. HDL'nin yüksek, Trigliseridin düşük olması iyi bir özellik, AST de hipotiroidi nedeniyle yükselmiş olabilir.