Boğaz kültürü sonucumda Stapylococcus aureus üredi ne yapmalıyım?

oğaz kültürü tahlil sonucum bi rahatsızlığım varmı? straphylo aureus duyarlı:3-8-9-10-12-13-32-30-23dirençli:17-20-26az duyarlı16-22

Tahlil.com Cevabı :  Boğaz kültürü sonucumda Stapylococcus aureus üremesi normal şartlarda boğaz kültürü raporunda belirtilmemeli ve antibiyogram testi bile yapılmamalıdır. Size verilen sonucu çok anlamlı bulmadık.En iyisi güvendiğiniz başka bir merkezde tekrar test yaptırın.