bu değerler gebelik öncesi normal durumdaydı. 13. haftaya kadar tedavi yapılmamış olması bebekte herhangi bir gelişim eksikliğine neden olmuş olabilir mi?

merhabalar. eşimin hamileliğinde 13. haftasında ikili test sonucu; TSH <0.05 (0.25 - 5) FT3 9.62 ( 3.2 - 8.3) FT4 30.36 (9 - 20) bu değerler gebelik öncesi normal durumdaydı. 13. haftaya kadar tedavi yapılmamış olması bebekte herhangi bir gelişim eksikliğine neden olmuş olabilir mi? saygılar.

Tahlil.com Cevabı : Aşağıdaki yazımız okumanızı öneriririz.Ayrıca tiroid hastalıkları, kontrol altında oldukları sürece ne gebe kalmaya, ne de gebeliğin normal şekilde seyretmesine engel durumlar değildir.http://tahlil.com/gebelik-ve-tiroid-hastaliklaritiroid-testlerist3st4tsh