CEA,kolesterol,hematokrit (hct) ve TSH değerlerimi inceler misiniz?

59 yaşında bayanım.İyi günler.Tahlil sonuçlarımı gönderiyorum bilgi verirseniz memnun olurum.59 yaşında bayanım.sedimantasyon 30 dakika 20<15,60 dakika 40<30,tsh 0.09 karsinoembriyonik antijen(cea)2.24<4, mcw 79.4,hct 34,7kolesterol 215,ldl kolesterol 215.şimdiden teşekkürler.CEA biraz yüksek çıkmış.Daha derin araştırma yapmalımıyım?

Tahlil.com Cevabı : CEA değerinizin 2.24 çıktığını yazmışsınız.Bu kesinlikle yüksek değil,normal bir değer.TSH değeriniz düşük çıkmış.Ayrıca hct değeriniz de düşük,anemi bulgularınız olabilir.Kolesterol ve LDL kolesterol değerleriniz de yüksek çıkmış.Bunları da düşürmelisiniz.