Demir eksikliği tanım var.Hemoglobin 8,5 dan 10,2 ye yükselebildi.

Tahlil sonuçlarım:rdw 18.4 hgb 10.2 mch 23.9 htc 30.5 mcv 71.4.Tanı:demir eksikligi.Değerlerimin digerleri normal seviyelerde 1,5 yıldır hgb hep düşük ilk olarak hgb 8,5 du şuan 10.2 ancak bu kadar yükselebildi sebebi nedendir?

Tahlil.com Cevabı : Değerleriniz demir eksikliğine bağlı anemi tanısını destekliyor.Anemi tedavisi uzun süren bir tedavi olmakla birlikte,1,5 yılda beklenen oranda da yüksekme olmamış gibi görülüyor.Bir hematoloji uzmanına başvurmanızı öneririm.Ayrıca ilaçlarınızın doktor önerilerine göre düzenli kullanımı ve kan yapıcı gıda(sakatat,pekmez,kuru üzüm,kırmızı et gibi) alımına da özen göstermeniz gerekmekte.telefon