Demir oranım normal ama demir bağlama kapasitem yüksek bu ne anlama geliyor?

Demir oranım normal ama demir bağlama kapasitem yüksek bu ne anlama geliyor İnternette baktım ama hiç böyle bir şey yok açıklayıcı bir yazı yazarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : tek başına demir bağlama kapasitesi yüksekliği bir hastalığın bulgusu olarak değerlendirilemez.Zaten test sonucu ve nekadar oranda yükseklik olduğu konusunda da bilgi vermemişsiniz.Aşağıda muhtemel demir bağlama kapasitesi yüksekliğinin demir değeriniz yüksekken muhtemel  nedenlerini bulabilirsiniz:* Tekrarlana kan tranfüzyonları.* Uzun süren paranteral demir verilmesi.*  Hemokromatozis hastalığı* Hepatit ve akut karaciğer hastalıkları * Alyuvar yıkımının arttığı hemolitik anemiler