DHEA_S04 yüksek görünüyor gebelıkle ılgılı etkısı nedır?

Kilo problemim nedeni ile tahliller yaptırdım (Adetımden 3 gun once sabah yapıldı) sonuçlarım aşagıdaki şekılde Insülin direncim ve DHEA_S04 yüksek görünüyor gebelıkle ılgılı etkısı nedır? Yardımlarınızı rıca ederım.Serbest T3=3,57 Serbest T4=0,92 TSH=3,06 FSH=2,87 LH=4,91 Serbest Testosteron=2,3 DHEA_SO4=553İnsülin Açlık=29,4

Tahlil.com Cevabı : İnsülin direnciniz var ve buna bağlı DHEA-SO4 yüksek görünüyor. Bu gebeliğin oluşmasını zorlaştırabilir. Gebelik düşünüyorsanız endokrinolojiden görüş alabilirsiniz, bir de metformin grubu ilaçlar böye durumlarda gebeliğin oluşumunu kolaylaştırıcı etki gösterebiliyor, bu bilgiyi de paylaşayım..