Diğer tüm değerlerim normal düzeyde galiba demir eksikliği anemisi hastasıyım yorumunuz ve çözümünüzü söyleyebilir misiniz ?

MCV 68.4 fL normali 78-105 MCH 20.8 pg normali 25-33 RDW 19.3 % normali 9-18 Demir(serum) 28 ug/dL normali 59-158 Diğer tüm değerlerim normal düzeyde galiba demir eksikliği anemisi hastasıyım yorumunuz ve çözümünüzü söyleyebilir misiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Evet demir eksikliği yönünden tedavi olmalısınız.