Doktorlar babamın lösemi olabileceğini söylemiş.Lösemi bulguları var mı tahlillerinde?

Babam 61 yasında. bizim bidigimiz seker hastalıgı mevcut. Boğazında çesıtlı noduller olusmustu ancak ıyı huylu oldugu ve alınmasına gerek olmadıgı soylenmıstı, onlar halen yerınde duruyor. son yapılan kan tahlilinde hgb 10,7; plt 113; rbc 3,77; hct 32,5; wbc 56,48; lymphocytes 44,48 cıktı. ancak ensesınde de biri fasulye buyuklugunde, bırı nohut dıgerı de mercımek kadar 3 ayrı kist alındı ve patalojiye gonderıldı. yaklasık 15 gun sonra sonuc alınacak. bırkac doktora daha sorduk kan tahlillerini, ”kll lösemi baslangıcı olabılır ama bekleyıp gormek lazım” dedıler.bu konuyla ilgili biraz aydınlatır mısınız beni?

Tahlil.com Cevabı : Babanızın wbc yani lökosit değeri çok yüksek.Periferik yayma adlı bir tahlil daha var.Onunda yapılması yararlı olacaktır.Sonuçların beklenmesi konusunda doktarların görüşüne katılıyorum.Ayrıca anemi yani kansızlık bulguları da var.