Dün erkek arkadaşımla sürtünerek ilişkiye girdik. Kendi üzerine boşaldı ve ıslak mendiller 4-5 defa sildik

Dün erkek arkadaşımla sürtünerek ilişkiye girdik. Kendi üzerine boşaldı ve ıslak mendiller 4-5 defa sildik. Aradan 4-5 dakıka geçti ve bölgemle temasa geçti. Kızlık zarım var içime girmedi ama ucunda sperm kalmıssa ve temas etmişse diye korkuyorum. Hamile kalma ihtimalim var mı?

Tahlil.com Cevabı : Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

y************** :

Reglim genelde düzensiz. 24 Kas-24 Aralıkta regl oldum 2 ay düzenliydi, ancak 24 Aralık'tan beri hala regl olmadım. 31Ocak idrarda gebelik testim negatif. Açık kahverengi akıntım oluyor. Testi ilk idrarla yapmadım 2 bardak kadar da su içmiştim öncesinde. Civanperçemi deneyeceğim,başka öneriniz??

Cevap:

Adet düzensizliğiniz hormonal bir bozukluğa bağlı olabilir.En doğrusu ileri tetkik ve tedavi için bir kadın doğum doktoruna başvurmanız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

t***************** :

Hocam merhaba. Kiz arkadasimla birlikte olurken farketmeden prezervatif kaymis ve icine bosalma oldu. Hemn 15 dakika sonra Ella adinda bir hap aldik. Fakat emin olmak icin test yapmak istiyoruz. İlişkinin uzerinden 4-5 gun gecti. Subatin 13 unde hasta oluyor. Bu tarihten once ne zamn test yapmaliyiz

Cevap:

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.
Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.
Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

t*********** :

Merhaba ben spiral ile korunuyorum ama Son adetim 28 12 2014 ve hala adet görmedim evde test yaptım ama negatif çıktı acaba hamilelik varmıdır 3 senedir böyle bir geçikme yaşamadım

Cevap:

Test sonucunuzu incelediğimizde gebelik olmadığı anlaşılıyor.
Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.