Eczaneden test alıp yaptırdım ilk 5 dakikada sonucu okuyunuz diyor

Eczaneden test alıp yaptırdım ilk 5 dakikada sonucu okuyunuz diyor bu süre zarfında negatif çıktı fakat bazı sitelerde 1-2 saat sonra sonucu okuyunuz diyor ne zaman okumalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Gebelik testinin sonucu okunurken testin kullanma kılavuzunda belirtilen zaman süresince beklenmelidir. Bazı durumlarda test negatif olmasına rağmen bir süre daha beklendiğinde hafif bir çizgi ortaya çıkabilir. Bu şüpheli sonucu belirtir. Ya hamile olmanıza rağmen hCG değeri testin saptayabileceği düzeylere ulaşmamıştır ya da hamiel değilsinizdir ancak test reaksiyon vermektedir. Her iki durumda da testin 1-2 gün sonra tekrar edilmesi ya da kanda gebelik testi yapılması uygundur. İdeal olan testin kullanma kılavuzunda belirtilen zaman sonrasında sonucu yorumlamaktır