El içlerimde minik beyaz kabarcıklar çıkmıştı, dermatolog prednol hap verdi 3 gün 3'er tane kullan dedi. Bir de betnovate merhem sabah-akşam. Prednolu 1 kere 3

Merhaba. 05.05.18 El içlerimde minik beyaz kabarcıklar çıkmıştı, dermatolog prednol hap verdi 3 gün 3'er tane kullan dedi. Bir de betnovate merhem sabah-akşam. Prednolu 1 kere 3 tane aldım (48 mg) (6 mayis) zaten prospektüsü tedirgin etmişti, aile hekimim de şaşırınca bir daha almadım ama merheme devam ediyorum, kabarcıklar da söndü ve azaldı. 7 Mayısta yaptırdığım kan tahlilinde wbc 14.3 çıktı,

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuzun size vermiş olduğu ilaçlar dermatologlar tarafından tercih edilen ilaçlardır. Üç gün bu ilaçlarda tercih süresidir. Alerjik bir durumdan şüphelenmiş olmalı. Faydasını da görmüşsünüz üstelik. Aile hekimi yerine size bu ilaçları başlayan doktorunuza danışarak tedaviyi bırakmanız daha doğru olurdu. Neticede alanında uzman olan bir doktor tedavi düzenlemiş. Wbc değerinde hafif bi yükseklik var bu da aerjik hastalığı olanlarda görülebilir bir durumdur.