Elisa sonucumda anti cmv ıgg 113,3 çıktı.

hocam merhaba, ben 5 haftalık gebeyim. Elisa sonucumda anti cmv ıgg 113,3 çıktı. ref. aralığı 0-15 benim ki pozitif gözüküyor. Ama teste ıgm diye birşey yazmıyor. virüs var mi yok mu şuan bilmiyorum. haftaya transvajinal us yapılacak. bu virüsun gebe iken tedavisi var mi? Yada bebeğe bulaştıktan sonra tedavi edilebiliyor mu?

Tahlil.com Cevabı : CMV IGG pozitigliği olağan bir durumdur, neredeyse her 10 bayanın 9 unda bulunur.CMV IG M pozitifliği yoksa sorun yoktur.