Elisa...............................sonuç..................birim..........referans aralığı HBsAg(Kantattaft/)......3900.....................IU/ml Ant-Hbs.....

elisa...............................sonuç..................birim..........referans aralığıHBsAg(Kantattaft/)......3900.....................IU/mlAnt-Hbs.........................N-0.52.................IU/ml..........0-10HBe-Ag..........................N-0.310Anti-HBe........................P-0.02merkez biyokimya ALT................................12..........................U/L..............<33AST................................17.........................U/L...............<31GGT...............................8...........................U/L...............<36ALP...............................65.........................U/L................<14merhaba. 25 yaşındayım ve çocukluğumdan beri hepatit b taşıyıcısıyım. bu ayın 5'inde elisa ve merkez biyokimya testleri yapıldı, değerlerim bu şekilde çıktı. doktorum tarafından bir açıklama yapılmadı. bu değerlerin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. daha önce de sordum; ama cevap alamadım. bu testlerin sonucuna göre HBV virüs yükü testi istendi. sonucunu pazartesi alacağım.

Tahlil.com Cevabı :

HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Kanda virüs olup olmadığı ve sonucun doğrulanmasına dair ileri bir test olan HBV DNA pcr testi istenmiş.Testin sonucuna göre daha sağlıklı bilgi alınabilir.