Ella hapını adetimden bir gün önce kullandım. Adetim 13 gün gecikti bugün kan testi yaptırdım. Beta hcg 0.01 çıktı gebe değilim. Doğru mu?

Ella hapını adetimden bir gün önce kullandım. Adetim 13 gün gecikti bugün kan testi yaptırdım. Beta hcg 0.01 çıktı gebe değilim. Doğru mu? 2.sorum adet olmak için şimdi kendisinin olmasını mı bekleyeyim. yoksa doktora mı gideyim? Yoksa tekrar test yaptıraym mı? Son 5 aydır adet döngüm 27 gün. Tşkr

Tahlil.com Cevabı : Doğru, gebe değilsiniz.Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardırKullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.