Eşim sağ/sol taraftan varikosel ameliyatı oldu?

Eşim sağ/sol taraftan varikosel ameliyatı oldu.Ameliyattan önce spermiogram testi yaptırdı. Miktar:3 ml Ph :7.8 1.Saatte Hareketli Sperm: %45 Hızlı İleri Hareketli:%10 Yavaş İleri Hareketli:%20 Yerinde Hareketli:%15 Hareketsiz:%55 Sperm Yoğunluğu:39 milyon Gros Anomali:%70 Yuv.Hücre:3.6 Lökosit:0,4

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli olmayan spermlerin oranı yüksek görülüyor