Eşimin hamileliğinde 13. haftasında ikili test sonucu; TSH <0.05 (0.25 - 5)?

Eşimin hamileliğinde 13. haftasında ikili test sonucu; TSH <0.05 (0.25 - 5) FT3 9.62 ( 3.2 - 8.3) FT4 30.36 (9 - 20) bu değerler gebelik öncesi normal durumdaydı. 13. haftaya kadar tedavi yapılmamış olması bebekte herhangi bir gelişim eksikliğine neden olmuş olabilir mi? saygılar.

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin TSH değeri düşük bu da normal değil. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir. Gebelik sürecinde Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,http://tahlil.com/10-soru-ve- cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi