Eşimin sperm sonuçlarını yorumlar mısınız?

Eşimin sperm sonuçlarımı yorumlar mısınız?(38 yaş)doğal yolla hamile kalmak için yeterli mi?teşekkürler.volüm 3mllifekasyon süresi: 15dk (15milyon)motilite: 50%progressif motilite: %3non progressif motilite: %35yerinde motil: 12%immotil: 50%total progresif motil sperm sayısı: 41milyonnormal morfoloji (strict%): 2.00%lökosit: 1milyon/ml (<1milyon/ml)morfoloji:total amorf: 68%hafif amorf: %1şiddetli amorf: 67%

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin sperm tahlil sonuçları normal değil.Hareketli ve normal şekilli sperm sayısı ve oranı düşük.Bir üroloji uzmanına danışmalısınız.