Eşimin spermiyogram sonuçlarını değerlendire bilir misiniz?volum 2,8 ml likefaksiyon 20 dk konsantrasyon 38 total sperm sayısı 74%

 Merhabalar eşimin spermiyogram sonuçlarını değerlendirebilirmisiniz?görünüm normalvolum 2,8 mllikefaksiyon 20 dkkonsantrasyon 38total sperm sayısı 74%progressif motilite(+4veya a)12%yavaşprogressif motilite(+3veya b)55%nonprogressif motilite(+2veya c)%7immotil(+1veya d)26%totalprogressif motil sperm sayısı71,288bu değerlere göre normal gebe kalabilirmiyim..

Tahlil.com Cevabı : Spermiogram testinin tüm parametrelerinin değerlerini belirtmemişsiniz.Sonuçları gözden geçirip tekrar yollamalısınız.Örnek vermek gerekirse total sperm sayısı bir değer olmalı siz yüzde olarak belirtmişsiniz