Evde HIV testi yaptırmak istiyorum. Evde HIV testi güvenilir midir?

Tahlil.com Cevabı : HIV testi, sıkça merak edilen ve bir o kadar da talep gören bir testdir. Bu nedenle bir çok HIV testi geliştirilmiştir.Evde yapılan HIV testleri de piyasada bulunmaktadır.Ancak günümüzde bilimselliği ve güvenilirliği son derece yüksek olan HIV Combo P 24 testleri HIV tanısında son derece güvenilirdir.Evde yapılan HIV testlerinin güvenilirlikleri ise bu testlere göre çok daha düşüktür.HIV şüphesinde en doğru yaklaşım ilgili testi bir doktor kontrol ve takibinde güvenilir bir sağlık merkezinde yaptırmaktır.