evde idrarda gebelik testi yaptım erken gebelik testlerinden c bölümü net t bölümü gölge gibi az bir belirginlik gösterdi sat bir gün öncede bthc baktırdım 1.0

Son adet tarihim 16.02.2017-08.03.2017 tarihinde aşılama oldum bugün aşılamadan sonra 12.gün adetim dört gün gecikti çok ağrım oldu ama adet olmadım bugün de evde idrarda gebelik testi yaptım erken gebelik testlerinden c bölümü net t bölümü gölge gibi az bir belirginlik gösterdi sat bir gün öncede bthc baktırdım 1.0 çıktı sizce hamile olabilir miyim kan testimi ne zaman yaptırmalıyım.

Tahlil.com Cevabı : İdrarda gebelik testlerine nazaran kanda gebelik testi her zaman için daha güvenilir sonuç vermektedir. Bhcg 1.0 değer negatif yani gebelik yok.Gebelik testinin yapılması için beklenen adet tarihinden 5-7 gün gibi bir gecikme olması halinde yapılması daha doğru sonuç verir.