Evlilik raporu almak için yaptırdığım talesemi testi sonucu çıkan değerler sebebiyle hematoloji kontrolü için yönlendirildim?

Evlilik raporu almak için yaptırdığım talesemi testi sonucu çıkan değerler sebebiyle hematoloji kontrolü için yönlendirildim. MCV 68.4 düşmüş MCV referans 78-105 MCH :22,4 düşmüş MCH referans 25-33 HBA2 3,6 yükselmiş HBA2 referans aralığı 1,4-3,5 ve RBC yükselmiş 6.3 çıkmış RBC referans 3,2-6

Tahlil.com Cevabı : Talasemi taşıyıcısı olma ihtimaliniz var, hematoloji uzmanına danışmanızı öneririz..