Gaitada nadir nişasta taneciği görüldü.Bu sonuçlar ne anlama geliyor?

Gaitada sindirim durumu:nadir nişasta taneciği görüldü gaitada hb(monoklonal):negatif bu sonuclar ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı :

Gaitada nişasta görülmesi normal değildir.
Nişastaya intoleransı olan bireylerin sindirim sisteminde nişasta tam olarak sindirilemez bu da bazı sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açar.
Karın ağrısı, ishal ve gaz sorunu bu kişilerde en sık görülen problemlerdir.
Barsaklarda tam olarak sindirilemeyen nişasta, barsakta asit oluşumuna sebep olur ve bu da barsaklarda hastalık nedenidir

Bu sorun ekseriyetle çocuklarda görülür.