gebelik döneminde haşimato troid tanısı koydular.FT4 Yuksek,bu ne demektir.tahlilimi yorumlarmısınız?

TSH 0,6364 , ft3 3.07 ve ft4 1,86 tahlil sonuçlarım.2 sene önce gebelik döneminde haşimato troid tanısı koydular.FT4 Yuksek,bu ne demektir.tahlilimi yorumlarmısınız?teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Sanırım tiroid ilacı kullanıyorsunuz. Aldığınız ilaç T4 olduğu için ilacınızı içip kan verdiyseniz FT4 yüksek çıkmıştır. Hastalar mutlaka o sabah tiroid ilaçlarını almadan kan tahlili vermeliler...