Geçen hafta doktora gittim 2,5 cm basit kist görünmüştü sol yumurtalığımda.

Geçen hafta doktora gittim 2,5 cm basit kist görünmüştü sol yumurtalığımda. Labaratuvar sonuçlarım çıkmış ama daha doktora kontrol ettirmeye gidemedim. Prolaktin 37,07 Beta hcg 0,126 Mon 9,6 Mchc 32,8 Rdw 15,4 Mpv 7,2 Pdw 12,2 yüksek ve düşük değerleri yazdım yorumlayabilir misiniz lütfen. :(

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....