Glukoz 120 glikozile hemoglobin Hb A1C 6.2 çikti seker hastasimiyim sizce yoksa gebelikten kaynaklanan bir durummu ç

Merhaba 4 haftalık gebeyim 1.77 boy 130 kilom var doktorum diyetisyene acil baslamam gerektiğini söyledi kan tahlili yaptirdi glukoz 120 glikozile hemoglobin Hb A1C 6.2 çikti seker hastasimiyim sizce yoksa gebelikten kaynaklanan bir durummu çünkü gebelikten önce şekerim normal degerdeydi teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu değerlerle şeker hastalığı tanısı koyulmaz.İlave tahliller de yapılacaktır.Ama en azından şunu söyleyebiliriz.Her iki değerin de az da olsa yüksek olması şeker hastalığı yönünden ciddi bir riskin bulunduğunu ortaya koyuyor.