Glukoz açlık: 113 glukoz tokluk: 88 hb a1c glukohemoglabin: 7.96 alt sgpt: 191 baso:1.79 Değerleri yorumlar mısınız?

 Glukoz açlık: 113glukoz tokluk: 88hb a1c glukohemoglabin: 7.96alt sgpt: 191baso:1.79 Değerleri yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Değerler pek parlak değil.Diabetiniz olduğu anlaşılıyor.Bir karaciğer testi olan SGPT de yüksek.Karaciğerde yağlanma olabilir