Glukoz(aclik kan sekeri)99 Folat 3.01 Demir (fe)36 Ferritin (ferr)5.98 Hemoglobin hgb 10.6 Hematokrit hct 35.5 Ort.eritrosit hgb mch 24.8 Ort.eritrosit hgb kons.(mchc)30 Prolaktin 32.68 d vitamini.15.32

Ben 28 yasindayim kan tahlillerim yapildi sonuclarim ; Glukoz(aclik kan sekeri)99 Folat 3.01 Demir (fe)36 Ferritin (ferr)5.98 Hemoglobin hgb 10.6 Hematokrit hct 35.5 Ort.eritrosit hgb mch 24.8 Ort.eritrosit hgb kons.(mchc)30 Prolaktin 32.68 d vitamini.15.32 Yorumlarmisiniz

Tahlil.com Cevabı :

Kansızlık bulgularınız var ve d vitamini değeriniz düşük bu yönde tedavi olmalısınız.Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....