Graves hipertiroidi teşhisi konuldu? tahlile göre şiddeti nedir? Serbest T3 10.63 H pg/mL Serbest T4 2.16 H ng/dL TSH 0.02 L

Graves hipertiroidi teşhisi konuldu? tahlile göre şiddeti nedir? Serbest T3    10.63    H    pg/mL     Serbest T4    2.16    H    ng/dL TSH     0.02    L    uIU/mL     Anti TPO (Anti Mikrozomal)    47,4    H    IU/ml

Tahlil.com Cevabı :

Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.
TSH düşüklüğü normal değildir.
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Hastalığın şiddeti gibi bir bilgi ise bu sonuçlardan anlaşılmaz.Doktor muayenesi ile belli olacaktır.

TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,