Hacim:1.5 görünüm:opelesans renk:beyazımtırak viskozite:normal ph:8.5 likefaksiyon süresi:15dk lökosit sayısı:(-) ?

merhaba eşime bugün spermıyogram testi yaptırdık aşagıdadır yorumlarsanız sevinirimhacim:1.5görünüm:opelesansrenk:beyazımtırakviskozite:normalph:8.5likefaksiyon süresi:15dklökosit sayısı:(-)eritrosit sayısı:(-)spermatogenez hücre sayısı:nadirmotilite takibi(30.dk):44motilite takibi(60.dk):39motilite takibi(120.dk)30anormal yapıdaki sperm:11normal yapıdaki sperm:89sperm hücre sayısı:14.8bu tahlil sonucuna göre doppler usg istendi oda şu şekilde;her iki testis skrotum içinde olup boyutları olağan ve simetrik olarak değerlendirilmiştir.testislerin parankim ekojenitesi ve konturları tabiidir.kitle lezyonu izlenmemiştir.sağ testis boyutları 46*22mm,sol testis boyutları 45*19mm ölçüldü.her iki epididim boyutları ve ekonejiteleri normaldir.solda en geniş ven çapı 2,5mm olarak ölçüldü.erekt postürde her iki spermatik kord ve pampiniform pleksus düzeyinde yapılan incelemede sol testiküler venler normalden geniştir sağ testiküler venlerde normal solunum yada valsalva manevrası ile anlamlı çapsal artış izlenmemiştir.venöz reflü saptanmamıştır.solda valsalva sırasında retrograd akım mevcuttur.genel açıklama:solda grade 1 varikosel

Tahlil.com Cevabı : Bir üroloji uzmanı muayene bulguları ile birlikte değerlendrime yapmalı, sperm tahlilini detaylı vermemişsiniz veya yapılmamış, verdiğiniz bulgularda ise korkutucu bir sonuç görülmüyor