Hamilelik Riskim var mı?

Merhaba, 8 eylülde şüpheli bir ilişkim oldu 12 saat sonra ertesi gün hapı aldım. Beta hcg sonuclari 18 eylül 0.100 / 9 ekim 0.200 / 14 ekim 0.29 / 1 kasim 0.200 / 9 kasim <1 / 12 ekim <2 Bu süre zarfında rahim yakma islemi yaptırdım ve şu an duphaston kullaniyorum. Benim merak ettiğim hep 0.100 0.200 cikan sonuçlar neden <1 ve <2 gibi çıkmaya başladı. Iliskiden Bu kadar süre geçtikten sonra gebelik riski var mı? Evet sonuçlar negatif ama neden yükseliyor? Duphaston progesteron içeriyormus. Bu beta hcg yi etkiler mi? Yükselmesi psikolojimi çok bozuyor. O kadar bunaldım ki mide bulantilari yaşıyorum. Bu süre zarfında adet oldum 2 kere ama adetlerine azalma da yaşandı. Gerçekten korkuyorum bana lütfen yardımcı olun.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, gebelik riskiniz yok. İçiniz rahat olsun. Gelelim sebeplerine, yani neden gebe olmadığınıza.
1. Ertesi gün hapını uygun zamanda alıp gereken tedbiri almışsınız.
2. Zaten kanda Beta HCG testlerinizin hepsi negatif çıkmış. Beta HCG testinin sonucu 5 ve altındaysa, çıkan tüm değerler negatif kabul edilir. Yani 0.2 çıkan sonuç nasıl negatif kabul ediliyorsa, 0.75, veya 2.33, yada 4.99 olarak çıkan değerlerin hepsi negatif kabul edilir. Önemli olan değerin 5 ve altı olmasıdır.
Bu nedenle tahlil sonucu 5 in altında olduktan sonra, < 1, veya <2 olması bir anlam ifade etmez. Sonuçta hepsi negatif değer. Bu aşamadan sonra lütfen bir daha da test yaptırmayın. Boş yere para ve vakit harcamayın.
3. Şüpheli ilişki sonrası adet görmüş olmanız da zaten şüpheli ilişkiye bağlı olarak hamilelik ihtimalinin tamamen ortadan kalktığını gösterir.Adet kanamasında azalma olup olmamasının da gebelikle bir ilgisi yoktur.

Son olarak, duphaston ilacı asla gebelik test sonuçlarına tesir etmez. Gebelik testi sonucunu hiç bir ilaç etkilememektedir.
Psikolojinizi bozmayın lütfen, gebe değilsiniz ve hayatın tadını çıkarınız.

Sağlıklı günler dilerim.