HBA1C değeri 9.2 bulunmuştur.Bu sonuçla enjekte insülin tedavisi gerekli midir?

HPLCHBA2 Başlığı altında HBA1C değeri 9.2 bulunmuştur.Bu sonuçla enjekte insülin tedavisi gerekli midir? Cevaplarsanız minnettar olurum.

Tahlil.com Cevabı :

HBA1C değeri oldukça yüksek, bu konuda gerekli tedavi ve takip bir endokrinoloji uzmanı kontrolünde muayene bulguları ve diğer tahlil sonuçları da incelenerek yapılmalıdır.