HBV DNA PCR (+) ,HBV VİRUS YÜKÜ (IU/ml):32 olarak çıktı ilaçlarımı hiç aksatmam,bu neden olmuştur endişeleniyorum.

Hocam bana 2011 yılında hepatit B tanısı koyuldu,tahlil ve biopsi sonucu TERNAVİR tedavisine başlandı yaklaşık 3 ay sonra verdiğim tahlillerde HBV DNA PCR ve HBV VİRUS YÜKÜ (IU/ml) negatif oldu,spgt alt ve ast değerleri hep normal çıktı.03.04.2017de verdiğim testlerde malesef HBV DNA PCR (+) ,HBV VİRUS YÜKÜ (IU/ml):32 olarak çıktı ilaçlarımı hiç aksatmam,bu neden olmuştur endişeleniyorum.Saygılar.

Tahlil.com Cevabı : İlaç kullanmanız HBV DNA PCR (+) sonucu kesinlikle negatife döndürür diyemeyiz.
Ancak virüsün çoğalmasını engeller ve aktif hastalığı önler.
Önümüzdeki günlerde tekrardan yapılacak tahlil sonuçlarını beklemelisiniz.