hematokrit yüksek (40), mpv düşük (6,3), lenfosit düşük (9,3), nötrofil yüksek (81,7), diğer değerler;

5,5 yaşında 16 kg oğlumu kusma ve ishal nedeniyle hastaneye götürdüm. yapılan kan tahlilinde crp negatif, hematokrit yüksek (40), mpv düşük (6,3), lenfosit düşük (9,3), nötrofil yüksek (81,7), diğer değerler normal referans aralığında çıktı. özellikle lenfosit değerinin çok düşük olması beni endişelendiriyor. Tahlil sonucunu değerlendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun nötrofil değerindeki yükseklik nedeniyle lenfosit değeri düşük çıkmış.Bazı bakteriyel nedenli enfeksiyonlarda bu tür bir tablo olabilir.Diğer muayene bulgularıyla birlikte çocuk doktorunuz bunu değerlendirecektir