Hepatit B taşıyıcısı hastanın kanı bulaşmış iğne elime battı.Bulaş ihtimali nedir?

Hepatit B taşıyıcısı hastanın kanı bulaşmış iğne elime battı.Bulaş ihtimali nedir? Anti HBS değerim 290.

Tahlil.com Cevabı :

Anti HBS değerinizin yüksek olması koruyuculuğunuz olduğunu gösteriyor. Bulaşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Yine d etedbiren 3 ay sonra test yaptırınız.

Bu arada tetanoz, Hepatit C ve HIV enfeksiyonu gibi etkenlerin de bulaşma riski olabilir. Buna karşı da tedbiren ilgili testleri yaptırmanızı öneririz.

Konuya dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Ele kontamine enjektör iğnesi battığında bulaşabilecek enfeksiyonlar, riskleri ve alınabilecek tedbirler