Hgb 8.1 hct 26.7 mcv 68 mch 20.7 rdw 18.8 ferritin 2.7 tahili sonucum bu şekilde.

 Hgb 8.1hct 26.7mcv 68mch 20.7 rdw 18.8ferritin 2.7tahili sonucum bu şekilde çıktı ferritinimin çok düşük oldugunu söylediler normalde 100 olması gerekirmiş fakat sadece kan için demir hapı verdiler bu tedavi uygun mudur? yoksa dışardan kan alınması ya da kan serumu gibi başka yöntemler de değerlendirilmeli miydi? ayrıca demir hapı kullanmak gün içinde beni çok etkiliyor aşırı mide bulantısı ve kaşıntı yapıyor bu ilacı nasıl kullanmalıyım? şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede bir kansızlığınız olduğu anlaşılıyor.Doktorunuzun tedavi programına uymanızı öneriyoruz.