Hipotiroidi hastasıyım.HDL düşük,TSH yüksek ve açlık kan şekeri AKŞ düşük çıkmış.

29 yaşında bayım.Hipotiroidi hastasıyım.Tahlil sonuçlarım:KOLESTEROL 157,HDL KOLESTEROL 26 ,LDL KOLESTEROL 94,SERBEST T3 3.64,SERBEST T4 1.54,TSH 4.97,AKŞ ( Glıkoz) 69. HDL değerim düşük açlık kan şekerim(AKŞ) düşük çıktı.Ne dersiniz?

Tahlil.com Cevabı : TSH değerinizin yüksek çıkması hipotiroidi hastalığınızı doğruluyor.HDL iyi huylu kolesterol olarak bilinir.Yüksek olması istenir,düzenli egzersiz,spor gibi faaliyetler HDL değerinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır.AKŞ değeriniz normalin çok altı düşük.Önemli olduğunu düşünmüyorum.Bir sonraki tahlillerde de böyle düşük çıkarsa,bize tekrar yazabilirsiniz.