Hocam merhaba 4 hafta 5 günlük gebeyim kabızlık şikayetim var.Bir de çok nadir ara ara lekelenmeler oluyor ama ağrım kesinlikle yok bu çok korkutuyor beni bu du

Hocam merhaba 4 hafta 5 günlük gebeyim kabızlık şikayetim var.Bir de çok nadir ara ara lekelenmeler oluyor ama ağrım kesinlikle yok bu çok korkutuyor beni bu durum normal midir?

Tahlil.com Cevabı : Kabızlık hemen her gebelikte karşılaşılabilen bir sorundur. Ikınmak ve uzun süre tuvalette oturmak kanamayı arttırabilir.Kanama şikayetiniz için mutlaka doktorunuzu bilgilendirin hatta kontrole gidin.Bu süreçte bolca yatarak istirahat edin.Stresten ve sakıncalı hareketlerden uzak durun.Kabızlık problemi için sıvı gıdalar tüketmeye özen gösterin